Denizli Dini Sünnet Organizasyonu

Denizli İslami Sünnet Organizasyonu

Güzide şehirlerimizden Denizli sünnet düğünleri hala daha Anadolu kültürüne uygun şekilde devam etmekte ve önemli bir yere sahip olmaktadır.Burada en önemli nokta ise ailenin maddi durumu iyi ise fakir aile çocuklarıyla toplu sünnet yaptırılmasıdır.

Denizli yapılan sünnet törenlerinde hala devam eden en belirgin gelenek; sünnet çocuğunun meşhur yerlere götürülmesi ve maddi yeterlilik dahilinde kurban kesilmesidir. Sünnet düğünleri erkek çocuklarının ilk mürüvveti olarak görülür ve büyük önem taşır, sünnet törenine bütün akraba ve yakınlar çağırılır,kutlama bol eğlenceli ve neşe içinde yapılır.

Denizli devam eden bir diğer gelenek ise çocuk sünnet olduktan ve sünnet yatağına yatırıldıktan sonra Karagöz ve Hacivat veya çeşitli kukla gösterileri yapılır bu bir nevi çocuğun acısını azaltmak ve onu eğlendirme amaçlı yapılır.

Denizli birçok medeniyet ve kültüre ev sahipliği yapmış şehir olarak farklı törenler ve gelenekler de mevcuttur. Daha eskiye gidersek sünnet düğünleri oynamalı yerine mevlit okutmalı yapılırdı.Ülkemizin her yerinde devam eden en önemli düğün geleneğide misafirlerin sünnet çocuğuna takı veya çeşitli armağanlar getirmesidir.

Ailelerin istekleri devamınca şekil alan Denizli dini sünnet düğün organizasyonu misafirlerine anlamlı ve kaliteli vakitler geçirmek isteyen tüm herkesin ilk tercihi olmaktadır. Kurumumuz yine istek ve talepleri doğrultusunda özel olarak Denizli semazen grubu düşüncesini ve hizmetini de siz değerli ailelerimize sağlamaktadır.

 

 Sünnet düğünü ilk başladığından sonuna kadar krallar gibi anılması istenen sünnet çocukları, Denizli sünnet tahtı kiralama hizmeti ile beyinlere kazınan bir gün yaşamış olmaktadır.