Sünnet Organizasyonu

Sünnet düğünleri hem oğlumuz hem bütün ailemiz için güzel hatıralar biriktirebileceğimiz bir gündür. Sünnet organizasyonu bu açıdan herkes için çok önemlidir.

Sünnet organizasyonu için, süsleme, ekipman temini, animasyon, taht kiralama, eğlence gösterileri, pamuk şeker, patlamış mısır arabası, macuncu, şerbetçi, sihirbaz gösterisi, animatör palyaço gibi hizmetler verilmektedir. Sünnet organizasyonu düzenlenen mekânın süslenmesi, masa ve sandalyelerin giydirilmesi, sünnet yatağı süsleme, fotoğraf ve video çekimi, ışık gösterisi ve daha fazlası profesyonel ekipler tarafından itina ile düzenlenmektedir.Sünnet töreni yapılan odaya gül suyu dökmek adettendir.

Sünnet olacak çocuk düğünden bir hafta önce akraba ve eş dosta götürülerek el öptürülür. Sünnet kıyafeti giydirilerek dolaştırılan çocuk için önemli iki aksesuar başa giyilen takke ve elde taşınan asadır. Sünnet için özenle ve esprili bir dille seçilen davetiye ziyarete gidilen evlere bırakılır. Anadolu’nun hemen her yerinde sünnet ilk mürüvvet olarak değerlendirilir ve düğüne katılanlar çocuğa çeşitli hediyeler verir veya sünnet yastığına altın para takılır.

Son dönemlerde özellikle büyük şehirlerde yeni doğan sünneti adı altında bebekler doğdukları hastaneden sünnetli bir şekilde ayrılmaktadırlar.